Choď na obsah Choď na menu
 


Tzv. Osvienčimská lož je vo väčšine európskych krajín trestným činom. Nie je tomu tak napr. vo Veľkej Británii, USA a samozrejme, v žiadnom arabskom štáte, ani vo väčšine moslimských štátov.

 

V zmysle nášho Trestného zákona ( §422) je Osvienčimskú lož formulovaná nasledovne:

 

Kto verejne popiera, spochybňuje, schvaľuje alebo sa snaží ospravedlniť holokaust, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

 

Naša krajina sa touto právnou úpravou zaradila k hanebnému zoznamu krajín porušujúcich slobodu prejavu, vrátane porušovania práva na slobodný historický výskum a podobne. Tým nechcem povedať, že by sme mali pristupovať v úcte ku všetkým, ktorí by napr. vykrikovali, že nacisti sa snažili Židov len naučiť manuálne pracovať, že ich živili a šatili na úkor nemeckých obyvateľov a podobné nezmysly. Ale predpisovať historický výklad udalostí, to je jporovnateľné, ako napr. zakotvenie vedúcej úlohy nejakej politickej strany v ústave. Protústavný zákaz v zákone vidím tiež ako neschopnosť alebo nezáujem mocných tohto sveta viesť s kýmkoľvek o čomkoľvek otvorený DIALÓG.

Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Mať tak tvoje problémy...

(Štefan, 14. 7. 2014 14:01)

Popieranie holokaustu znamená jeho schvaľovanie. Treba navštíviť Oswiecim, keď niekoho "trápia" takéto nezmysly, ako akéhosi Karola Nagya, potom to uvidí na vlastné oči !Akú slobodu prejavu chcete pri vyvraždení 6 miliónov ľudí ?
Čo chcete o tom diskutovať ? Ktorý Váš predok slúžil V SS ?

Stefan, prečítaj si, čo o tom píše napr. súčasný rabín New Yorku

(Karol Nagy, 12. 6. 2017 8:33)

Rabín Weiss: Za holokaustom, antisemitizmom a izraelským terorom stoja sionisti

V aprílovom čísle roku 2015 sme priniesli exkluzívny rozhovor so svetoznámym newyorským rabínom Yisroelom Dovidom Weissom. Jeho slová a úprimnú výpoveď si nesmierne vážime. Text rozhovoru vám teraz prinášame:

Keď začali byť židia v roku 1938 atakovaní, zorganizovali stretnutie, na ktorom vystúpil a hovoril Chajim Weizmann: „Palestína nemôže prijať všetkých európskych židov. Chceme, aby šli s nami iba tí najlepší mladí židia. Chceme iba vzdelaných židov, ktorí vstúpia do Palestíny a ich cieľom je zvýšiť kultúru. Ostatní židia budú musieť zostať tam, kde sú, a čeliť akémukoľvek osudu, ktorý ich čaká. Tieto milióny židov sú iba prach na kolesách histórie a možno budú musieť byť odfúknutí. Nechceme ich pustiť do Palestíny. Nechceme, aby sa Tel Aviv stal ďalším podradným getom.“ Inak povedané – nechajme ich umrieť. Jediné, čo chceli, boli vzdelaní a kultúrni ľudia. Nepotrebovali obyčajných židov. Báli sa, že títo obyčajní židia prídu a zničia im celý sionistický plán, ktorý tak chceli. Takže povedali: nechajme ich umrieť. Predstavte si to. Toto je prezident, prvý prezident, tvorca izraelského štátu.

Oni majú tú drzosť hovoriť o holokauste a používať holokaust, aby vytvorili v ľuďoch pocit viny, a podporili tak vytvorenie štátu. Mali by sa skryť do dier od hanby za to, čo urobili počas druhej svetovej vojny. Milióny židov mohli byť zachránené v Maďarsku a tretina na Slovensku. A teraz majú drzosť hovoriť, že reprezentujú židov. Toto je zneužívanie holokaustu! Jediní, ktorí profitovali z holokaustu, boli sionisti, pretože každý trpel a teraz ho využívajú ako obchodnú dohodu. Toto je skutočne tragické a som vám veľmi povďačný, že ste spomenuli túto záležitosť. Po prvé, musíme pochopiť a uvedomiť si, že toto nie je náboženský konflikt! Choďte do Svätej zeme, do celého sveta. Uvidíte židov, ktorí sú brutálne bití sionistami. A to kvôli tomu, že sa postavili a vyjadrili svoj odpor a nesúhlas. Organizujeme demonštrácie po celom svete, aj v Jeruzaleme. Niekedy sa ich zúčastní aj niekoľko desiatok tisíc ľudí. Sme náboženská komunita, komunita, ktorá pozná náboženstvo a vieru, nie tá, ktorá ignoruje náboženstvo ako sionistická propaganda. Keď pôjdete do Jeruzalema, Londýna, Kanady, Európy, môžete stretnúť a vidieť tisícky židov, ktorí tam žijú a demonštrujú. Nevidíte to, pretože to neuvádzajú vo Washington Post alebo v New York Times. Mám fotografiu, keď pred troma rokmi prišiel Netanjahu navštíviť prezidenta Obamu a boli tam desiatky tisíc ľudí demonštrujúcich pred Bielym domom. Toto malo byť odprezentované vo Washington Post alebo v New York Times! Desiatky tisíc ľudí demonštrovali, pretože je to naša duša, to je to, čo sme. Toto je naša viera. Sme ignorovaní a oni sú akceptovaní ako tí, ktorí reprezentujú židov! Oni sú hlas, ktorý hovorí za židovskú komunitu. Takže to, čo robia Palestínčanom, sú jednoducho najväčšie prekážky a neľútostný zločin. Naša komunita je frustrovaná a ranená tým, čo urobili v našom mene, v mene ostatných ľudí – židov. Ale je to ešte horšie, pretože títo ľudia sú z moslimských komunít, a práve títo ľudia pomohli židom. Práve oni poskytli židom domov, zabezpečili im papiere v čase inkvizície a križiac-kych výprav v histórii. Dotklo sa nás, že sa toto deje v našom mene, a aj preto vychádzame do ulíc demonštrovať.

1. pokračovanie

(Karol Nagy, 12. 6. 2017 8:37)

V našej práci spomíname rabína Mosheho Schonfelda, ktorého kniha vyšla v roku 1977 v Neturei Karta. Opisuje zúfalé volanie o pomoc v listoch slovenského rabína Michaela Dov Weissmandela. Medzinárodným sionistickým organizáciám písal naliehavé listy o zastavení transportov do koncentračných táborov. Písal prosby o zaslanie finančných prostriedkov, no od židovskej Rescue Committee v Československu dostal hrôzostrašnú odpoveď: „Pamätajte si toto: všetci spojenci utrpeli veľa strát, a ak ani my neponúkneme ľudské obete, ako môžeme získať právo sedieť pri konferenčnom stole, kde sa budú prepracovávať územné hranice? Preto je pochabé a nehanebné vymieňať židovské životy za peniaze!“ Vy, samotní židia, kritizujete zneužívanie holokaustu na politickú agendu štátu Izrael. Ako vnímate toto zneužitie sionistami?

Naše srdcia plačú, keď vidia zneužívanie holokaustu. Moji starí rodičia zomreli v koncentračnom tábore Osvienčim. Bol tam aj môj otec, ktorý nedávno zomrel. Sionisti využili a využívajú holokaust na budovanie svojej revolty voči Všemohúcemu. Zneužívajú utrpenie ľudí, ktorí zomreli počas holokaustu, aby si vybudovali štát. Sme absolútne proti tomu.

Vznik Izraela je spojený s mnohými krvavými udalosťami, z ktorých tá najhoršia je genocída v dedine Dejr Jásin, kde izraelské teroristické komandá zavraždili stovky civilných obetí, vrátane detí. Šéfovia izraelských teroristov z oddielov Lechi a Irgun Menachem Begin a Izák Šamir sa neskôr stali premiérmi Izraela. Boli rovnako organizátormi bombových teroristických útokov – mimochodom, bombové útoky, ako vidno, nie sú iba vecou palestínskej intifády. Pri takýchto útokoch zavraždili aj množstvo civilistov, vrátane mierového vyjednávača Folka Bernadotteho, ktorý zachránil 27000 väzňov z koncentračných táborov. Ako možno vyžadovať medzinárodný rešpekt a úctu k štátu dosadzujúcemu si za svojich vrcholných predstaviteľov teroristov, ktorí nikdy neboli postavení pred spravodlivosť?

Úplne súhlasíme s tým, čo ste povedali. Všetci ľudia zo židovskej komunity, ktorí si pamätajú tento hriech, smútia a nariekajú kvôli tomu. A my znova a znova opakujeme, že sa cítime zahanbení a dotknutí tým, čo vidíme – že sionisti prišli za židmi, ktorí tam žijú celé generácie, doslova stovky rokov v mieri s arabskými a moslimskými susedmi. A sionizmus prišiel a zaútočil na tieto komunity. Sionizmus ich zabil, pretože sionisti nenávideli židov. Sme absolútne proti tomu a naše srdcia plačú kvôli utrpeniu Palestínčanov. Sionisti to robia v mene náboženstva a judaizmu – a to je hrozný zločin. Hovoríme, že Všemohúci je spravodlivý a v prvom rade sa modlíme za to, aby jedného dňa ukončil túto okupáciu a postavil ich pred súd. Ľudia by mali pochopiť klamstvá, ktoré sionisti šíria, ako založili štát. Malo by sa na to pozrieť ešte raz. Dúfam, že vo svojom článku uvediete prvý problém – a síce, že judaizmus a sionizmus sú diametrálne odlišné. Judaizmus je náboženská poslušnosť Bohu a sionizmus je transformácia smerom k naciona-lizmu, čo si absolútne odporuje. A židia, čím sú vernejší náboženstvu, tým viac sú proti existencii štátu Izraela. Jeho existencia je rebélia proti Bohu, pretože nemôžeme kradnúť a vraždiť iných ľudí. Takže oba problémy sú úplne nelegitímne. Obetujú životy za sionizmus, aby sionizmus dosiahol svoj cieľ mať štát – pri holokauste sme videli, čo vykonali. Obetujú iných, aby dosiahli svoje ciele, naplnili svoju agendu. Nie sú ochrancami židov. A nesprávnosť celého konceptu existencie štátu Izraela by mala byť jasná. Existujú rôzni ľudia, ktorí boli proti sionizmu. Spomenuli ste Alberta Einsteina, a ten veril tomu, čo povedal Boh, nechcel sa stať prezidentom. Bol proti tomu, aby sme okupovali iných ľudí, za čo bol na neho vyvíjaný obrovský nátlak. Sionisti zabrali zem na základe diabolského konceptu. Sme úplne proti okupácii krajiny.

Re: 2. pokračovanie

(Karol Nagy, 12. 6. 2017 8:45)

Hudobníci ako Brendan Perry, Brian Eno, Annie Lennox, Rolling Stones, Elvis Costello či Roger Waters vystupujú proti izraelskej okupácii Palestíny a teroru v Gaze. Izraelský veľvyslanec na Slovensku k tomu povedal: „Waters je síce svetoznámy hudobník, no to ešte neznamená, že je aj rozumný.“ A čo potom filozof Martin Buber a Albert Einstein? Sionisti Einsteinovi dokonca navrhli, aby sa stal hlavou Izraela ako druhý prezident. Einstein to odmietol slovami: „Oveľa radšej by som videl rozumnú dohodu s Arabmi o spoločnom živote v mieri než vytvorenie židovského štátu.“ Problémom teda je, že politika Izraela je vnímaná ako nelegitímny teror nielen „nerozumnými umelcami“, ale aj intelektuálnou elitou sveta, vrátane samotných židov. Tí dokonca tvrdia, že holokaust je boží trest za sionizmus. Nezdá sa vám toto ako obrovský problém?

Pozeráme sa na sionizmus ako na obrovský problém a môžem len potvrdiť, že je to pravda. Môžem vám prezradiť jednu zaujímavú vec. Skôr, ako toto hnutie vzniklo, bola konceptom asimilácia. A aj tak ich poslali do koncentračných táborov. Boh ukázal, že vôbec nepomáha, ak od neho utečieme. Potom prišli sionisti a prišiel Hitler. Veľkí rabíni hovoria, že kráľ Šalamún vo svojom proroctve napísal, že ak sa budeme snažiť ukončiť exil, budeme prenasledovaní ako zvieratá. Sionisti to nazývajú začiatok spásy. Hovoria, že opúšťame exil a začíname znova budovať Jeruzalem. Ale v našej prísahe je jasne napísané, že nemôžeme opustiť exil hromadne, nesmieme rebelovať voči iným národom, musíme byť lojálnymi občanmi. Sionisti túto prísahu porušujú. Veľkí rabíni píšu, že holokaust je božia odplata za sionizmus! Nevieme, ako Boh pracuje. Ale vždy, keď sa stane nejaká katas-trofa, musíme sa pozrieť do seba a zistiť, čo od nás Boh chce. Je dôležité pochopiť všetky veľké problémy, kvôli ktorým Boh poslal na nás túto tragédiu. Nie sme proroci. Jedna vec je istá – sionisti sú najdôležitejším faktorom pri šírení antisemitizmu vo svete. Aké ironické. Vytvorili štát, ktorý mal byť bezpečným miestom pre židov a vraj s náboženskou politikou. Židia predtým dokázali žiť v každej moslimskej krajine a dokázali prekvitať. Môžete ísť do Egypta, Maroka alebo Tunisu, do všetkých týchto komunít – môžete tam vidieť synagógy, ktoré nie sú veľmi staré. A židia tam prekvitajú. A Irán. Židia tam tiež prekvitajú. Prečo to tak zrazu nemôže byť? Pretože sionisti šíria antisemitizmus po celom svete? Aké ironické. Nemôžeme obviňovať sionistov z neefektívnosti. Nie je ich veľa, ale agenda a peniaze, ktoré využívajú – a majú nekonečné zdroje peňazí –, aby získali najlepšie PR spoločnosti. Ich najpodlejším trikom je využívanie judaizmu. Preto je to náboženský konflikt. A využívajú zastrašovanie, obzvlášť v krajinách, ktoré sú citlivé na to, aby ich obyvatelia neboli napádaní z náboženských dôvodov. Na dosiahnutie svojho cieľa používajú tento modus operandi. Je ním vytváranie nenávisti k židom a antisemitizmus. Musíte si uvedomiť, že je to loby, je to hnutie, je to jednoducho politická entita. Je dôležité tomu porozumieť.

Re: 3. pokračovanie

(Karol Nagy, 12. 6. 2017 8:48)

Poďme k aktuálnej problematike okupovaného územia Gazy. Palestína, a zvlášť pásmo Gazy, je označované dokonca izraelskými organizáciami ako B’Tselem za najväčšie väzenie sveta. Zvláštny spravodajca OSN John Dugard prehlásil, že izraelské zákony a konanie Izraelča-nov na okupovaných územiach bezpochyby pripomínajú apartheid. V súčasnosti sme svedkami ďalších masívnych útokov na husto osídlené pásmo Gazy. V tejto súvislosti mi nedá, aby som neuviedol slová rešpektovaného svetového politológa židovského pôvodu -Noama Chomského. Ten povedal, že kým Izrael využíva sofistikované letecké útoky, satelitmi navigované rakety explodujúce v školách, husto osídlených oblastiach, nemocniciach, utečeneckých táboroch a likviduje nimi populáciu, ktorá nemá žiadne sofistikované lietadlá, navigované rakety, protivzdušnú obranu, ani armádu, vraví tomu VOJNA. V skutočnosti o žiadnu vojnu nejde, ide o masaker. Ku katastrofálnemu obrazu Izraela vo svete navyše prispeli aj fotografie izraelských civilistov pobavene sledujúcich výbuchy izraelských rakiet v Gaze. Ako možno žiadať o medzinárodný rešpekt a podporu v takejto situácii?

Mnohí politici vedia, že existuje židovský hlas, ktorý nepatrí sionistom. Ale nemajú odvahu. Ani v novinách, ani sa s nami nestretnú. Pretože funguje moc zastrašovania sionistami. Ale oni nie sú hlasom judaizmu, v tom by malo byť jasno.

Plne s vami súhlasíme, že je hrozné, čo sa deje v Gaze. Šli sme tam, priviezli sme lekársku pomoc, sanitku s ľuďmi z Nórska, mali sme tlačovú konferenciu s Ismailom Haniyehom. Bola tam BBC, všetci hovorili, že nemajú nič proti židom. Navštívili sme sirotince, nemocnice, plakali sme spolu s nimi. A oni všetci hovorili – aj napriek všetkému, čo sa stalo, nemajú nič proti židom a je neuveriteľné počuť, že chápu, že židia nie sú nepriatelia. Hovoria, že problém majú s okupáciou. A základným problémom je sionizmus. Snažíme sa hovoriť, že chyba nie je v Araboch, v ľuďoch, v náboženstve. Nie Arabi sú proti židom.

Ľudia tam žijú v stanoch. A trpia. Kde je humanitárna pomoc? Snažili sme sa túto otázku položiť svetu a zobudiť ho. Dôvod, prečo tam nie sú humanitárne organizácie, je, že ľudia sú zastrašovaní. Sú obviňovaní z antisemitizmu, ak sa postavia za obyvateľov Gazy, Palestíny. Mali by pomáhať humanitárne organizácie, mali by sa angažovať umelci a ľudia, ktorí cestujú okolo sveta. Nenechajte sa zastrašiť, postavte sa za obyvateľov Palestíny a Gazy, pochopte, že je to čisto humanitárny problém a vy im musíte pomôcť.

Re: 4. pokračovanie

(Karol Nagy, 12. 6. 2017 8:57)

Jedným z najhorších zločinov Izraela je nepochybne používanie bieleho fosforu. Novinárka Esther Saoubová, laureátka Liberty Award, priniesla pre stanicu ARD šokujúce informácie a reportáže o používaní tejto zakázanej chemickej látky proti civilnému obyvateľstvu v Gaze. Chris Cobb-Smith, vojenský analytik Amnesty International, uviedol, že v pásme Gazy je používaná zbraň hromadného ničenia na husto osídlené obytné priestory. Ako sa vôbec dá ospravedlniť používanie bieleho fosforu prinášajúceho obrovské utrpenie zasiahnutých osôb, vrátane detí, ktorých zohavené telá zdokumentovali mnohé fotografie a filmy a obleteli celý svet? Ako je možné, že tento konflikt je médiami prezentovaný tak jednostranne?

Sionizmus má obrovské zdroje peňazí, ktoré využívajú na PR, a to veľmi efektívne. Ignorujú, že v minulosti existovalo spolunažívanie. Snažia sa vytvoriť nové dejiny, nový príbeh. A potom sú tu kresťania – v USA a na celom svete. Sionisti im hrajú na city, aby podporovali židov, pretože Boh dal tú zem Izraelitom. Preto nazývajú túto krajinu Izrael. Toto meno ukradli z Tóry! Tento štát nemá nič spoločné s náboženstvom! Chceli vytvoriť štát v Ugande, v Patagónii a jediný dôvod, prečo si vybrali Palestínu, je, že sa chceli prepojiť s náboženstvom, aby získali pomoc od kresťanov. Mnohých židov, ktorí nepoznajú náboženstvo, citovo vydierajú – vravia im o návrate do krajiny, ktorá im bola daná Bohom. Kupujú si srdcia kresťanov a úlisne im šeptajú: musíte nám pomôcť získať zem, ktorú nám dal Boh. Takýmito informáciami napĺňajú médiá. Kresťania by mali spraviť krok dozadu a precitnúť. Ak podporujú židov, mali by sa postaviť nielen proti tomu, čo robí sionizmus, ale aj proti vytváraniu antisemitizmu a proti tomu, čo robia obyvateľom Palestíny, ktorí sú tiež Božími stvoreniami. Základným problémom je sionizmus, ktorý nemá nič spoločné s náboženstvom! Sionisti vytvárajú konflikt, a súčasne s ním vytvárajú antisemitizmus, z ktorého profitujú!

A kde sa vyparilo tych 6 milionov Zidov?

(Filomena Bodkova, 10. 5. 2013 13:08)

Ja sa len pytam, ze kde sa vyparilo tych 6 milionov zidov, ktorych rodiny nahlasili do Yadvashem? Odisli na vesmirnej lodi? Ci si si myslel, ze ti co ich zavrazdili im mali spravit nahrobne kamene a hrobceky aby si si ich ty mohol potom prist poratat, keby si nahodou neveril?

Re: A kde sa vyparilo tych 6 milionov Zidov?

(Karol Nagy, 10. 5. 2013 15:19)

Čítala si tu aj niečo iného okrem názvu stránku?

popieraš holokaust?

(jana, 28. 12. 2010 21:13)

ako môžeš niečo také napísať?!! je to fakt, nevyvratiteľný, je to to isté, akoby si popieral, že žijeme na Zemi. Bože môj.
Len veľmi zbežne som si prečítala tvoj blog. V podstate píšeš dobre, lenže to, čo popieraš, je definícia holokaustu, resp. prezentácia jej strojcov.
Za židovským holokaustom je toho toľko, že nie je možné to zhrnúť do pár viet. Každý mal inú motiváciu a nie sú to len Nemci, na koho to treba hádzať. Musím len súhlasiť s Burkom, že diabol uspeje ak morálne ľudstvo neurobí nič.
Názov tvojho blogu zaujme, to je to, čo si asi mal v úmysle. Aj zlá reklama je reklama.
Ale nehraj sa so slovíčkami pokiaľ sa jedná o niečo tak vážne. Je to poburujúce.

Trestať za názor?

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 17. 7. 2010 8:21)

Heni, to myslíte vážne, že treba trestať aj za názory?

Spústa ľudí napríklad verí tomu, že oficiálna verzia o páde dvojičiek 11. septembra 2001, nie je korektná, že tajné služby nejaké závažné veci taja. Dokonca je v podozrení vláda USA.

Napadlo Vás, čo to vôbec znamená? Mnohé štáty sú v podozrení, že páchajú teroristické akty proti cudzím štátom. A tu si, hádam väčšina ľudí myslí, že najväčší teroristický útok proti vlastným obyvateľom spáchali práve USA. Nemyslíte si, že tu ide o oveľa nebezpečnejšiu predstavu, než viera v ľudskosť príslušníkov nemeckého národa, že neexistovalo a nebolo podporované väčšinou Nemcov cielené vyvražďovanie Židov?

Zaviedli by ste trest aj na "lož o dvojičkách?"

pozravujem pan karol

(heni, 16. 7. 2010 23:14)

pan karol ja suhlasim ze trestat treba,,,a pekné že náš štát sem tam aj niečo spraví aj pre pár ludi ,, nie všetci boli vinní